Ogłoszenia na I Niedziele Adwentu

                             OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA  I NIEDZIELĘ ADWENTU

                                                                        29.11.2020.

  1. W wejściu do kościoła wyłożony jest nowy Pielgrzym i kalendarze.
  2. Przypominam o zachowaniu stosownych przepisów sanitarnych w kościele ( maseczki i dezynfekcja rąk ). Ze względu na ograniczenia ilości osób w kościele w naszej świątyni proszę zajmować miejsca w ławkach nie więcej niż 3 osoby w ławce. 
  3. Rozpoczęliśmy rozprowadzanie Wigilijnych świeczek Caritas . Środki (10 zł za małą i 16 zł za dużą świecę) zebrane przekażemy część na centrale Caritas w Pelplinie i część na organizacje naszych akcji świątecznych. 
  4. Opłatki  i świece dostępne w kościele i na plebani przez cały tydzień po każdym nabożeństwie. Dostępne też będą w niektórych sklepach w Jabłowie i Lipinkach z racji tej że wiele osób korzysta z dyspensy i nie uczestniczy w nabożeństwach w kościele.
  5. Przez cały okres Adwentu zapraszam na Roraty w Poniedziałek, Środę i Piątek o godz. 17 00. Na spotkaniach dzieci otrzymają specjalne obrazki. Przynosimy papierowe serduszka z postanowieniami i losować będziemy upominki. 
  6. 8 grudnia w Święto M.Bożej zaproszę dzieci z klasy III i ich rodziców na Mszę Św. wieczorną podczas której dzieci otrzymają  medaliki. Po Mszy krótkie spotkanie dla rodziców. Przynosimy karty zgłoszeniowe.
  7. Przez pierwsze tygodnie Adwentu będziemy zbierali dary do paczek świątecznych dla potrzebujących taka forma naszej Parafialnej Paczki. Czekamy na produkty przede wszystkim na produkty żywnościowe. Dary można składać do kosza w kruchcie kościoła. Rodziny a szczególnie  osoby samotne których należałoby wesprzeć proszę zgłaszać na plebanii. 
  8. W tym roku nasz odpust Św. Barbary odprawimy w Piątek 04 grudnia o godz. 18 00 . Sumę odprawi Ks. Dariusz Nenca proboszcz parafii Św. Katarzyny w Starogardzie.
  9. Co roku organizowaliśmy Spowiedź przed świąteczną. W czasie pandemii jest to trochę utrudnione. Można skorzystać z sakramentu codziennie przed Mszą Św. wieczorną a bliżej świąt może uda się zaprosić kilku księży byśmy mogli skorzystać z sakramentu.
  10. W tym tygodniu Dni Eucharystyczne.  W Sobotę Różaniec Fatimski.W Piątek dopołudnia odwiedzę naszych chorych. Gdyby ktoś nie życzył sobie odwiedzin kapłana ze względu na Pandemie proszę o zgłoszenie na plebanii.

 

 

 

 

STROJENIE KOŚCIOŁA W PARAFII ŚW. WAWRZYŃCA W JABŁOWIE 2020

14.06. Lipinki
21.06. Jabłowo ul. Nad Jeziorem 8 -10
28.06. Barchnowy
05.07. Jabłowo ul Krótka
12.07. Janowo
19.07. Jabłowo ul. Przyleśna,Pelplińska,Działkowa i Grabowiecka
26.07. Jabłowo ul. Nad Jeziorem 2
02.08. Jabłówko
09.08. Jabłowo ul. Nad Jeziorem 3-7
16.08. Jabłowo ul. Cegelna i Starogardzka
23.08. Jabłowo ul. Osiedlowa, Szkolna i Dworcowa
30.08. Jabłowo ul. Nad Jeziorem 1
06.09. Lipinki
13.09. Jabłowo – ul. Bobowska i Polna
20.09. Jabłowo ul. Nad Jeziorem 8 -10
27.09. Barchnowy
04.10. Jabłowo ul Krótka
11.10. Janowo
18.10. Jabłowo ul. Przyleśna,Pelplińska,Działkowa i Grabowiecka
25.10. Jabłowo ul. Nad Jeziorem 2
01.11. Jabłówko
08.11. Jabłowo ul. Cegelna i Starogardzka
15.11. Jabłowo ul. Osiedlowa, Szkolna i Dworcowa
22.11. Jabłowo ul. Nad Jeziorem 1
29.11. Lipinki
06.12. Jabłowo ul. Nad Jeziorem 3-7
13.12. Jabłowo – ul. Bobowska i Polna
20.12. Barchnowy

                                                 

                                                                       

                               

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *